Nogometaši Zenita i Porta slavili su u gostima u prvim susretima završne runde kvalifikacija Lige prvaka i sasvim se približili plasmanu u elitno natjecanje Starog kontinenta.

Zenit je u Liegeu pobijedio Standard 1:0, a Porto je istim rezultatom slavio u Francuskoj protiv Lillea.

Pobjedu Zenitu donio je Oleg Šatov golom u 16. minuti, a strijelac za Porto bio je Hector Herrera u 61. minuti.

Danski Aalborg, koji je u trećem pretkolu izbacio zagrebački Dinamo, remizirao je protiv ciparskog APOEL-a 1:1. Danci su poveli golom Nicolaja Thomsena u 16. minuti, a izjednačio je Vinicius u 54. minuti.

Istim rezultatom završila je i utakmica u Bratislavi između Slovana i BATE Borisov. Gosti su poveli autogolom Jablonskog u posljednjim trenucima prvog dijela, a izjednačio je Robert Vittek deset minuta prije kraja utakmice.

Rezultatom 1:1 završio je i ogled Maribora i Celtica. Škotski prvak je poveo golom Calluma McGregor u šestoj minuti, a osam minuta poslije izjednačio je Damjan Bohar.