Jedna od njih je i da će nam internet s vremenom omogućiti da komuniciramo s drugim vrstama - čak i onima s drugog planeta. Sada je pak podijelio svoja razmišljanja o privatnosti koja je u posljednje vrijeme, nakon afere koju je pokrenuo Edward Snowden, u žiži interesa javnosti.
Cerf smatra da je "privatnost zapravo možda anomalija". Govoreći na FTC konferenciji, on je pokušao objasniti da je privatnost relativno nova pojava, a možda i neodrživa.
"U gradu od 3.000 ljudi nema privatnosti", objasnio je. "Svi znaju što svatko drugi radi. Industrijska revolucija i rast urbanih koncentracija su doveli do osjećaja anonimnosti".
On je, doduše, priznao da stvari previše pojednostavljuje, ali je ipak dodao da će "za nas biti sve teže postići privatnost. Tehnologija koju koristimo danas daleko je nadmašila našu društvenu intuiciju ... Postoji potreba da se razviju društvene konvencije koje više poštuju privatnost ljudi".
Drugim riječima, prema mišljenu Cerfa, industrija nam je dala anonimnost i privatnost, ali onda ih je nemilosrdan napredak tehničkih inovacija ponovno ukrao. Sve u svemu, privatnost je trajala samo nekoliko desetljeća, pa zašto onda kukati i žaliti za njom. Što vi mislite, je li u pravu?
sb|The Verge
Internetski pionir ima zanimljivu teoriju o privatnosti
23.11.2013 13:06
Objavio:Uredništvo
Komentari:0