Sve više osoba postaje ovisno o svojim pametnim telefonima te je provjeravanje telefona prvo što rade kada se probude i posljednje što naprave prije spavanja, a neki čak imaju i sindrome nomofobije – straha od gubitka telefona. No, veliki broj vlasnika pametnih telefona svoje uređaje najmanje vremena koristi za telefoniranje i većinom im služe kao mobilna računala na kojima pregledavaju internetske stranice, društvene mreže, igraju video igre i slušaju glazbu.
Ove je podatke objavila telekomunikacijska kompanija O2 koja je provela istraživanje o načinu na koji korisnici upotrebljavaju svoje pametne telefone te, prema rezultatima tog istraživanja, korisnici svoje telefone najviše vremena koriste za surfanje internetom – prosječno skoro 25 minuta dnevno, društvene mreže na telefonima koriste 18 minuta, oko 15 minuta dnevno na njima slušaju glazbu i igraju video igre, dok prosječno telefoniraju oko 12,13 minuta.
Zanimljivo je da korisnici prosječno dnevno više vremena pišu e-mailove (11,1 minuta), nego što pišu SMS poruke (10,2 minute), a od ostalih aktivnosti svoje telefone koriste za gledanje televizije i filmova (prosječno 9,39 minuta), čitanje knjiga (9,3 minute) i fotografiranje (3,42 minute).
Ove informacije otkrivaju nam da korisnici prosječno telefone koriste više od dva sata dnevno, a s obzirom da veliki broj osoba vrijeme na poslu i u kući sve više provodi za računalom, čini se da jako malo vremena ostaje za aktivnosti koje ne uključuju ekran računala ili nekog mobilnog uređaja.
Pametne telefone sve manje koristimo za – telefoniranje
04.07.2012 11:39
Objavio:Uredništvo
Komentari:0