Očito Barcelonin poraz kod Milana (2-0) i nije slučajan, s obzirom da je do prije svega mjesec dana sjajna igra katalonskog kluba u potpunosti nestala. Real je, baš poput Milana prošlog tjedna u osmini finala Lige prvaka, u potpunosti zakočio Lionela Messija, a samim time i kompletnu Barcelonu.

Istina, imao je Messi u drugoj minuti opasan udarac iskosa s desne strane, ali je isti prošao tik pored vratnice. Bilo je to sve što se moglo vidjeti od omalenog genijalca iz Rosarija u ovoj utakmici, a potom je na scenu stupio sjajni Portugalac Cristiano Ronaldo.

Najprije je u 12. minuti iznudio jedanesterac (prekršaj Gerarda Piquea), koji je sam i realizirao, a potom je u nastavku susreta, točnije u 57. minuti, dočekao odbijenu loptu na desnoj strani Barcelonina šesnesterca, te lijevom nogom zavukao loptu ispod "rezervnog" vratara katalonskog sastava Pinta. Prethodno je Angel Di Maria pucao, a Pinto odbio do Ronalda.

Postao je tako Ronaldo prvi igrač Reala od 2007. godine koji je zabio iz jedanaesterca na Nou Campu (Ruud van Nistelrooy). Bio mu je to ujedno osmi pogodak u šest posljednjih utakmica na Nou Campu.

Točku na "i" velikoj pobjedi Reala stavio je francuski stoper Varane, koji je bio najviši u skoku nakon ubacivanja Nijemca Mesuta Özila iz kornera s desne strane. Bio je to drugi pogodak Varanea u "El clasicu" ove sezone iz svega dva upućena udarca prema golu (oba puta glavom). Podsjetimo, Varane je zabio i u prvoj utakmici Kupa kralja (za 1-1), također glavom, također nakon Özilove asistencije.

Konačan rezultat postavio je Jordi Alba u 89. minuti, kada je iz prve opalio lijevom nogom sjajnu loptu Andersa Inieste, kojom je prebacio cijelu obranu Reala.

Spomenimo malo i Messija. Argentinac u prvom poluvremenu nije uputio nijedan udarac u okvir gola Reala, a igra mu se nije popravila ni u nastavku susreta. Nakon Milana Messi je još jednom odigrao blijedu utakmicu i to protiv najvećeg rivala ovoga trenutka.

Recimo i da je Real kada je posljednji put slavio protiv Barcelone s 3-1 na Nou Campu osvojio Kup kralja. Dogodilo se to 1962. godine, a u finalu je pala Sevilla s 2-1.

Upravo bi Sevilla mogla biti suparnik "kraljevskom klubu" u finalu, ukoliko u uzvratu, u srijedu na svom Sanchez Pizjuanu, protiv Atletico Madrida nadoknadi zaostatak 1-2 iz prve utakmice. (gol.dnevnik.hr)