Iako se još uvijek nije procijenila šteta koja je nastala nakon što je objekt uništen i devastiran, te se ne zna niti točan iznos sredstava koji je uložen u obnovu, radovi traju, a fasada na zgradi je završena.

Obnova zgrade

- Vlada je u skladu sa Zakonom o javnim nabavama provela procedure za odabir dobavljača koje vrijede za čitavu godinu. Taj proces je odavno okončan, pa tako Vlada HNŽ-a ima službene dobavljače za sve potrebne radove. S oko 30 do 40 dobavljača je tada potpisan ugovor te je provedena procedura, a sada su isti angažirani da bi sanirali posljedice čina koji Vlada ocjenjuje kao nerazuman, naveo je Pero Pavlović, glasnogovornik Vlade HNŽ-a.

Zgrada Vlade HNŽ-a, podsjetimo, gorjela je 7. veljače prilikom prosvjeda koji su održani u čitavoj zemlji. Uništena je unutrašnjost zgrade, sav materijal u njoj, te je zgrada u trenutku postala veliko zgarište. Nekoliko dana nakon toga započelo se sa sanacijom iste zgrade, kako bi ona što prije mogla služiti svojoj svrsi, te kako bi se vratila u prvobitno stanje.

Procjena štete

- Dok ne doznamo o stvarnoj šteti razbijanja i paljenja, odnosno devastiranja zgrade, do toga koliko je sve koštalo prilikom obnove, valja pričekati još neko vrijeme. Na lice mjesta izišli su vještaci iz radnih struka i oni će sačiniti jedno izvješće za Vladu preko naše uprave za Civilnu zaštitu i vatrogastvo, jer je uprava Vlade na izvanrednoj sjednici zadužena pratiti sve aktivnosti oko dovođenja zgrade u funkciju, kazao je Pavlović, koji je istaknuo kako će kompletan iznos sredstava koji je utrošen u obnovu zgrade, kao i procjena štete, javnosti biti prezentirani kada se sve informacije detaljno sagledaju kao i iznos novca koji je utrošen.

Piše: Ljubica Grubišić / Dnevni list