Trenutno još nisu zabilježeni neki opasniji cyber napadi te su dosadašnji napadi većinom usmjereni na internetske stranica na kojima se objavljuju propagandne poruke i slično – npr. jedna se ukrajinska hakerska grupa pohvalila kako je napala najmanje 40 internetskih stranica u Rusiji od početka sukoba (među inima, napali su i stranicu Russia Today na kojoj su riječi Rusi zamijenili s nacisti).

Ipak, na BBC-u upozoravaju da, u slučaju pogoršanja situacije i vojnih sukoba, možemo očekivati sve veći broj cyber napada te napominju da i u Rusiji i Ukrajini postoji veliki broj opasnih bandi cyber kriminalaca i 'patriotskih hakera'. Jedan od problema cyber napada jest što je nekad teško pronaći i dokazati točan izvor jer napade na druge zemlje može pokrenuti vojska, ali i sami hakeri na svoju ruku.

'Ako Rusi uspiju nagovoriti svoje patriotske hakere na sudjelovanje u cyber ratu, oni bi mogli biti iznimno učinkoviti', komentirao je za BBC sigurnosni stručnjak Paul Rosenzweig, osnivač Red Branch Consultinga te je podsjetio na cyber aktivnosti Rusije tijekom sukoba u Gruziji kada su pokrenuti brojni DDoS napadi protiv internetskih stranica u toj zemlji te na napade na internetske servise koji su 2007. izazvali velike probleme u Estoniji.

Iako postoji opasnost od velikih i opasnih cyber napada koje mogu poduzeti grupe hakera koje uopće nisu povezane s vladama, odnosno vojskom sukobljenih zemalja, Rosenzweig napominje da će šteta od takvih napada ipak biti mala u odnosu na uništenja i tragediju koju bi mogao izazvati vojni sukob. 'Ne trebamo prenaglašavati važnost cyber sukoba' jer 'tenkovi pobjeđuju cyber-metke', zaključio je Rosenzweig.