Ako sami pripremate kiseli kupus ili ga čuvate, može se dogoditi da se pokvari. Znate li prepoznati pokvareni kiseli kupus?

Da biste dobili kiseli kupus koji će ostati zdrav i jestiv do kraja sezone, potrebni su vam kvalitetna glavica kupusa, sol i voda.

Nakon pripreme, kupus čuvajte na temperaturi od 10 stupnjeva Celzija, a posuda mora biti dobro zatvorena kako bi se spriječio ulazak nečistoća ili insekata, piše Krstarica.

Ipak, ponekad se može dogoditi da se ukiseljeno povrće pokvari. Jedan od znakova je pojava zelene ili crne pjene na površini vode – u tom slučaju bolje je kupus baciti jer više nije prikladan za konzumaciju. To također može ukazivati na pogrešku u procesu pripreme. Bačva u kojoj se kiseli kupus mora biti iznimno čista.

Pokvareni kupus prepoznaje se po mirisu i okusu, dok zelena ili crna pjena ukazuje na rast gljivica.

Najbolje je kiseli kupus čuvati u drvenoj bačvi. Ako takve bačve nisu dostupne, druga opcija je uporaba plastičnih posuda. Važno je spriječiti ulazak onečišćenog zraka i prašine. Iako posuda ne mora biti 100 % vakuumski zatvorena, važno je da se prašina i insekti ne mogu probiti unutra, prenosi N1.