Među natjecateljima bila su tri velemajstora, četiri međunarodna majstora i četiri FIDE majstora. Igrano je devet kola po švicarskom sustavu uparivanja i tempom igre 15 minuta po igraču za cijelu partiju. Na samom početku nazočne je pozdravio predsjednik Šahovskog kluba „Rama“ i direktor turnira g. Stanko Ćurčić, a zatim predsjednik Šahovskog saveza Herceg-Bosne g. Željko Bogut. Nazočnima se prigodnim riječima obratio i načelnik Općine dr. Jozo Ivančević koji je i otvorio turnir.

Nakon veoma uzbudljive i do samog kraja neizvjesne igre, pobjednik Međunarodnog šahovskog turnira „Rama 2013“ je GM Milan Vukić s osvojenih 7.5 bodova. Drugo mjesto zauzeo je IM Vitomir Arapović s osvojenih 7 bodova, dok je treće mjesto s osvojenih 7 bodova zauzeo GM Bojan Kurajica.

Najuspješniji igrač do 18 godina bio je Ivan Sesar s osvojenih 5 bodova, najuspješniji igrač ŠK „Rama“ bio je Mijo Kuraja s osvojenih 5 bodova, a najuspješnija šahistica na turniru bila je Sanja Marić s osvojena 4 boda. Suci na turniru bili su Ilija Baketarić DA i Tihomir Marić DA.

Rezultate turnira pogledajte ovdje - kliknite!